..::Wiseguys & Bastards::..

Forum grupy Wiseguys & Bastards


#1 2012-04-14 00:15:35

Michal S.

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-13
Posty: 5
Punktów :   

Świadome śnienie. LG

Świadome śnienie.
Wiesz, że marnujesz 6-8 godzin dziennie? W tym czasie mógłbyś się świetnie bawić jeśli tylko chcesz lecz uważaj, bo to bardzo wciąga.

O czym mowa?
Mowa o świadomych snach, które zmienią Twoją noc na bardzo ciekawą, JEŚLI TYLKO CHCESZ.
Świadomy sen – sen, w którym śniący zdaje sobie sprawę, że śni. Dlatego klarowność myślenia, dostęp do wspomnień z jawy  oraz świadomy wpływ na treść snu mogą być kontrolowane (aczkolwiek na różne sposoby – zależy to od poziomu zaawansowania osoby śniącej).
Każdemu człowiekowi w nocy śnią się 3-4 sny których po prostu nie pamięta. Możliwe że w Twoim życiu całkiem przypadkowo zorientowałeś się że śpisz i robiłeś rzeczy które w prawdziwym życiu są nierealne, większość ludzi potrzebuje praktyki żeby osiągnąć świadomy sen.
Latanie,  strzelanie do ludzi, zmiana w zwierzę, latanie na smokach, seks z  Jessicą  Albą, teleportowanie,  zwiedzanie świata, tworzenie kul ognia którymi rozwalasz świat. Robisz dosłownie WSZYSTKO ogranicza Cię tylko Twój umysł i wprawa.  Jak rozpoczynasz przygodę ze świadomym śnieniem wiele rzeczy może Ci nie wychodzić. Często będzie wyrzucać Cię ze snu przez podniecenie które włączy się  w momencie uzyskania świadomości w śnie (mój pierwszy świadomy sen trwał 10 sekund).   Zainteresowanym zabawą w świadomy sen zapraszam do dalszej lektury, jeśli kogoś to nie interesuje może już wyjść  z tego tematu.

Niżej opiszę  zasady  dotyczące świadomego śnienia i techniki uzyskiwania. Najważniejszą zasadą jest to żeby się nie poddawać  jak nie wychodzi, niektórym uda się to osiągnąć w ciągu miesiąca innym, tak jak w moim przypadku ok.  pół rok. Z tym że ja szybko odpuszczałem i często zaczynałem od nowa.  Wszystko to co w śnie dzieje się w Twoim umyśle więc musisz zapewnić umysł że wierzysz w osiągnięcie świadomości.

Techniki uzyskiwania świadomych snów.
Technik jest wiele ale ja  w skrócie opiszę dwie najbardziej znane i skuteczne.

MILD
MILD (Mnemonic Induced Lucid Dream)
Jest to, jak nazwa wskazuje, technika pamięciowa. Polega ona po prostu na zapamiętaniu zamiaru: "Następnym razem kiedy zasnę, będę pamiętał, żeby rozpoznać, że to sen." Spróbuj powtarzać to zdanie w czasie zasypiania. Możesz też wyobrażać sobie siebie w jakiejś scenie ze swoich snów, w której np. wykonujesz test rzeczywistości i uświadamiasz sobie, że jesteś we śnie.
Przy odpowiednim treningu i determinacji ta technika może dawać prawie 100-procentową skuteczność.

WILD
WILD (Wake Induced Lucid Dream)
Zazwyczaj przy zasypianiu tracimy na pewien czas świadomość, więc gdy pojawia się sen, bierzemy go za rzeczywistość. Technika WILD polega na bezpośrednim przejściu do fazy REM (snu), bez utraty świadomości. Jej skuteczność w dużym stopniu zależy od osoby - jednym może to nigdy nie wychodzić, innym udaje się bez żadnego treningu.
•    Połóż się wygodnie na plecach, z rękami wzdłuż ciała i zamknij oczy.
•    Rozluźnij się - w tym celu możesz np. kolejno napinać i rozluźniać każdy mięsień ciała. Potem staraj się w ogóle nie ruszać.
•    Oddychaj głęboko. Staraj się nie myśleć o niczym, skup się tylko na oddychaniu. Pomaga w tym liczenie oddechów.
•    Możliwe, że poczujesz coś w rodzaju mrowienia przechodzącego przez całe twoje ciało. Nie bój się - to tylko efekt tzw. sennego paraliżu, dzięki któremu twoje ruchy we śnie nie przekładają się na ruchy w rzeczywistości. Masz po prostu okazję świadomie obserwować jego działanie.
•    Po pewnym czasie możesz zacząć słyszeć różne dźwięki i widzieć dziwne wzory przed oczami - to tzw. hipnagogiczne halucynacje. Nie skupiaj się na nich. W końcu poczujesz szczególne uczucie. Wtedy przybliż jakiegoś hipnagoga myślami i w ten sposób wejdziesz do snu całkowicie świadomy.

Reality Test.
Testy które robisz w ciągu dnia. Testy pozwolą Ci w śnie przypadkiem zrozumieć że jest on świadomy.
W śnie często gdy popatrzysz na ręce będziesz coś w nich miał, gdy zatkasz nos będziesz mógł oddychać,  tak samo z oddychaniem pod wodą.
W ciągu dnia patrzysz na swoje dłonie ok. 100 razy. Gdy ten ruch popatrzenia na dłoni wejdzie Ci w nawyk to twój mózg zapamięta to   i przypadkiem zrobi we śnie wtedy zobaczysz zniekształcone dłonie i tada masz świadomy sen.

Najważniejsze zasady.

1.Dzienni k snów -  Nie osiągniesz świadomego śnienia jak nie będziesz pamiętał swojego snu. Załóż „dziennik snów” w którym zapisywał będziesz nawet najmniejszy detal. Wstajesz rano i starasz przypomnieć sobie sen, nie wstawaj gwałtownie. Ze snu powinieneś wybudzać się powoli, nie może to być impuls w postaci napierdalającego budzika po szafce z dźwiękiem startującego samolotu, raczej coś  w stylu cichego dźwięku w komórce który powoli rośnie. Wyłączasz budzik i leżysz z zamkniętymi oczami starając przypomnieć sobie sen.Dziennik Snów powinien być malutki żebyś miał go przy sobie w ciągu dnia, zdarza się że w szkole, pracy, sklepie przypomni Ci się nagle sen wiec będziesz  go musiał zapisać.
2.Afirmacje
Afirmacje to nic innego jak wmawianie sobie że osiągnie się świadomy sen.  Należy to robić przed zapadnięciem w sen jakoś 10-20 minut. Powinno to mniej więcej wyglądać  tak :
„Gdy teraz zasnę zorientuje się że to świadomy sen i będę robił wszystko to na co mam ochotę”
„Gdy rano wstanę będę pamiętał cały mój sen i zapisze go w moim dzienniku”
itd.
3.Staranne robienie reality testów.
4. Przewietrzaj się czasem żeby dotlenić mózg - krótki spacer przed snem lub wietrz w pokoju .
5.Kładź się równo spać ( to bardzo pomaga, bez tego też da się osiągnąć świadomy sen)
6.Wyobrażaj sobie jak leżysz A' w swoim ciele które cię mega oświetla na żółto (poprawia jakość snu )
7.nie patrz rano w okno.
8.Nie obżeraj się przed snem .
9. Jest to dobre ćwiczenie na szybkie spanie czasem zasypiałem w 2-3 minuty robisz tak : leżysz i z każdym wdechem i wydechem wyobrażasz sobie - czerwone punkty okrągłe albo trójkąciki jak ci lepiej mogą być nawet promienie które wydychasz . a jak wciągasz powietrze to wyobrażaj sobie że to zielone punkciki
10. Bądź pewny siebie że osiągniesz LD ale nie myśl o tym cały dzień po prostu niech to będzie dodatek do dnia a nie pasja  bo jak przesadzisz to też nie osiągniesz tego
11. Skorzystaj z technik jeśli chcesz.

Opisałem świadomy sen tak z grubsza… jeśli kogoś to zaciekawiło  w Internecie jest wiele poradników  dotyczących tej zajebistej rzeczy.
Po świadomym śnie jesteś bardziej wyspany, przeżyjesz fajną i pełną emocji noc i na pewno nie pożałujesz że się tego nauczyłeś. W razie jakichkolwiek pytań walcie śmiało odpowiem na wszystkie. Pozdrawiam

Offline

 

#2 2012-04-17 13:57:11

 lukix93

Nowy użytkownik

Skąd: Prawie-Ukraina
Zarejestrowany: 2012-04-14
Posty: 5
Punktów :   

Re: Świadome śnienie. LG

Też mogę dorzucić swoje trzy grosze w temacie. Pozdrawiam

Offline

 

#3 2012-04-17 22:59:11

Michal S.

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-13
Posty: 5
Punktów :   

Re: Świadome śnienie. LG

Jasne. Pisz to co wiesz, może nauczę się czegoś nowego. Długo praktykujesz takie spanie ?

Offline

 

#4 2012-04-18 10:56:13

 lukix93

Nowy użytkownik

Skąd: Prawie-Ukraina
Zarejestrowany: 2012-04-14
Posty: 5
Punktów :   

Re: Świadome śnienie. LG

Praktyka (udana i nieudana) od już, hm, 4 lat. Mam problemy niestety ze szczegółowym zapamiętywaniem snów, co jest związane z zabieganiem dyplomowo-maturalnym i trochę lenistwem. Stąd najczęściej używam WILD w najróżniejszych (stworzonych przez siebie lub zmodyfikowanych) odmianach. Nieraz mam też spontaniczne - zwykłe, na zasadzie świadomości uzyskanej w śnie. Rozwiązanie to ma jednak u mnie sporą wadę, gdyż świadomość często ogranicza się do tego, że mogę tam wszystko - a dalej mentalnie "żyję". Przez to kontrola jest ograniczona - nieraz wstyd mi za siebie, przez to co robiłem we śnie

Offline

 

#5 2012-04-18 19:00:31

 Kael

Nowy użytkownik

12017269
Skąd: Ostrołęka
Zarejestrowany: 2012-04-11
Posty: 1
Punktów :   

Re: Świadome śnienie. LG

Nie praktykuję, pamiętam tylko trzy takie sny, w których skapnąłem się, że śnię. Ostatni był po przeczytaniu tego artykułu. Intensywnie nad tym rozmyślałem przed snem i samo przyszło. Krótko, co prawda, ale wrażenia niesamowite.

Ostatnio edytowany przez Kael (2012-04-18 19:01:04)

Offline

 

#6 2012-04-19 13:54:05

 lukix93

Nowy użytkownik

Skąd: Prawie-Ukraina
Zarejestrowany: 2012-04-14
Posty: 5
Punktów :   

Re: Świadome śnienie. LG

To jest właśnie jedna z najlepszych metod. Właściwie... jedyna słuszna. Żeby się udało, trzeba jak najwięcej o tym myśleć - to moja definicja na sukces w tej dziedzienie.

Offline

 

#7 2012-04-19 17:43:20

Michal S.

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-13
Posty: 5
Punktów :   

Re: Świadome śnienie. LG

Żeby zapamiętać dokładnie sny wystarczy sobie to wmówić. Afirmacje w stylu "Gdy rano wstanę będę pamiętał cały mój sen, kolory, zdarzenia, ludzi... " powtarzane przed snem mają duże znaczenie. Bardzo fajnie może też działać kontrola oddechu przed snem, myślisz wtedy tylko o Twoim oddechu i o niczym więcej,  Twoje ciało zaśnie, a umysł nie, tak też można wejść w świadomy sen.

Offline

 

#8 2012-04-28 23:29:21

 Vimes

Nowy użytkownik

Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2012-04-25
Posty: 2
Punktów :   

Re: Świadome śnienie. LG

Mam pytanie, wiecie może jak ustabilizować taki sen i kształtować rzeczywistość w nim?

Offline

 

#9 2012-04-29 13:21:30

Michal S.

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-13
Posty: 5
Punktów :   

Re: Świadome śnienie. LG

Pomnóż uczucia które są za to odpowiedzialne. Coś w stylu "poczucie rzeczywistości razy tysiąc ". Tylko uważaj bo jak przesadzisz to Cię wyrzuci ze snu. Kumpel opowiadał jak chciał polepszyć jakość snu i powiedział "Jasność razy tysiąc" nagle błysk i go wyrzuciło.

Offline

 

#10 2012-04-29 15:29:36

 Vimes

Nowy użytkownik

Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2012-04-25
Posty: 2
Punktów :   

Re: Świadome śnienie. LG

Ok sprubóję. Dzięki. Bo miałem ostatnio rozbudowany test rzeczywistości i jak już na 100% byłem pewien gdzie jestem, to zdążyłem pogadać z 2 osobami i się rozejrzeć. Potem próbowałem latać, to tylko chwilę polewitowałem 20 cm nad ziemią, ktoś rzucił 'zejdź na ziemię!' i mnie wywaliło

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.3zakonyrp.pun.pl www.42gdh.pun.pl www.podsiebie.pun.pl www.bmwinoforum.pun.pl www.dojonandb.pun.pl