..::Wiseguys & Bastards::..

Forum grupy Wiseguys & Bastards

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

  • Index
  •  » Grupa
  •  » Jak planować własne życie by NorbertoS

#1 2012-03-26 04:48:12

 Norbert S

Wiseguy & Bastard

9200715
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2012-03-18
Posty: 10
Punktów :   

Jak planować własne życie by NorbertoS

Planowanie siebie...

Witam wszystkich czytających mój pierwszy ogólny artykuł.

Artykuł ten dedykuje ludziom którzy kiedykolwiek, cokolwiek, gdziekolwiek coś zmienili w swoim życiu oraz
tym wszystkim którzy chcą lecz nie wiedzą jak to zrobić.


Jesteś kowalem własnego losu - pamiętaj o tym.

Teraz przejdźmy do konkretów... SMART (ang. mądry)

SMART jest to sposób organizacji i stawiania sobie celów w określony sposób by w jak najprostszy sposób ten cel osiągnąć.

S jak specific (ang. specyficzne) - chodzi w tym o to by cel który obierasz był dopasowany do Twojej osobowości
czyli specyficzny dla Ciebie.

M jak measurable ( ang. mierzalny ) - powinien być możliw do zmierzenia oraz dopasowany do naszych możliwości finansowych oraz czasowych.


A jak achievable (ang. osiągalne ) - zakładamy zatem cele osiągalne,

R jak realisic (ang. realistyczne )  czyli prawdziwe i realne, namacalne ale nie koniecznie materialne.

T jak Time (ang. czas) powinien być określony w czasie, kiedy nastąpi jego realizacja

Jak sama nazwa wskazuje SMART czyli mądry, a mądry ten co potrafi sobie coś w życiu zaplanować i to osiągnąć.

Teraz weź długopis i kartkę i zastanów się co chcesz w życiu zmienić, pracę, samochód, łóżko, image, być pewniejszym siebie,
a może wszystko?

Wybierzmy na ten przykład to, że chcesz nową konsolę xbox360move...
Kartka i długopis przygotowane ? a zatem ...
Pamiętaj by używać formy oznajmującej czasu przyszłego czyli będę, kupię, zrobię itp.

Specific - Będę miał nową konsolę xbox360 move ( najlepiej wiedzieć co dokładnie to ma być )
Measurable - Będę miał ją jak uzbieram 1300zł ( mamy mierzalną część wyznaczoną w kwocie )
Achievable - Będę ją miał gdy zacznę oszczędzać
Realistic - Będę ją miał gdy codziennie będę oszczędzał jedynie 4zł ( w przeliczeniu to około 8 papierosów mniej - jeśli ktoś pali)
Time - Będę ją miał na święta bożego narodzenia w tym roku.

I w taki o to sposób codziennie patrząc sobie na te 5 pkt, ucząc się ich na pamięć,
wbijając w psychikę niczym krzyżacy wbili dwa nagie miecze pod Grunwaldem nasz cel z każdym dniem staję się rzeczywistością.

W ten sam sposób postępujemy z samym sobą gdy chcemy coś w sobie zmienić... np jeśli chcesz schudnąć.
Lenistwo jest mi bardzo bliskie dlatego z nim walczę właśnie w ten sposób.

Specific - Będę szczuplejszy
measurable - Będę szczuplejszy czyli zrzucę 10kg
achievable - Będę szczuplejszy o 10kg bo będę ćwiczyć
realistic - Będę szczuplejszy bo przejdę na dietę i zacznę ćwiczyć
Time - Będę szczuplejszy o 10kg do 1 września 2012 ( 18 marca gdy wprowadzałem to postanowienie ważyłem 104.6 kg )


Dzisiaj gdy to wrzucam po tygodniu diety i codziennych ćwiczeniach ważę  102.9kg a jest 5.00 rano

Jeszcze jeden przykład dla tych co się uczą w szkołach średnich...
Jak osiągnąć lepsze wyniki w danym przedmiocie.

specific - będę miał lepsze oceny z historii
Measurable - będe miał lepsze oceny gdy będę czytał wcześniej w domu dany temat.
Achievable - już kiedyś z innego przedmiotu dostałem 4 więc teraz też tak będzie
realistic - inni dostają 4 z historii, teraz Ja ją też dostanę
Time - Z najbliższej klasówki dostanę 4 czyli ... data

Jedyne co jeszcze w tym przypadku trzeba zrobić to podstawić sobie pytanie jak chcecie to osiągnąć...
Polecam przeczytanie przy śniadaniu w domu tematu który będzie tego samego dnia omawiany na lekcji to pozwoli wam skupić się na tym co
mówi nauczyciel bo częściowo już będziecie wiedzieli o czym mowa a tylko sobie utrwalicie najważniejsze fakty a może i nawet złapiecie
kilka dodatkowych plusów u profa za aktywność na lekcji ?? hmmm kto wie...


A więc bądź mądrzejszy już dziś i zaplanuj sobie czas na cały rok
a przyszły będzie już bogatszy w doświadczenie i wspomnienia z rzeczy których dokonasz już jutro.



Ja dzięki tej technice stawiania sobie celów osiągnąłem wiele ale największym wyczynem było to,
że w 4 miesiące zrobiłem prawo jazdy C+E z ukończeniem kursu na przewóz rzeczy,
co pozwoliło mi zmienić pracę i zacząć zarabiać większe pieniądze spełniając jednocześnie swoje marzenie o podróżowaniu.


Jestem pewny, że jeśli nawet nie teraz to w przyszłości korzystając z tej techniki będziesz cieszył się z tego co osiągniesz, kim będziesz.


P.s. Odpowiadam na wszytskie pytania w miarę możliwości i dostępu do internetu, a jeśli jest potrzeba szybszego kontaktu to
na tej stronie jest jeszcze kilka osób które na pewno odpowiedzą Tobie czytelniku na wszystko i postarają się pomóc.


Pozdrawiam

NorbertoS

Ostatnio edytowany przez Norbert S (2012-03-26 11:52:37)

Offline

 

#2 2012-03-26 10:27:59

cogito

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-26
Posty: 1
Punktów :   

Re: Jak planować własne życie by NorbertoS

kurde wszędzie ekonomia...

Offline

 

#3 2012-03-29 15:10:51

Adam C

Wiseguy & Bastard

Zarejestrowany: 2012-03-19
Posty: 17
Punktów :   

Re: Jak planować własne życie by NorbertoS

Norbert fajny artykuł.

Ja znam troszkę inne metody i techniki wyznaczania oraz osiągania celów. Ale dzięki za SMART, coraz to więcej wiedzy nie zaszkodzi, a na pewno może się przydać.

Offline

 

#4 2012-04-19 18:21:57

Michal S.

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-13
Posty: 5
Punktów :   

Re: Jak planować własne życie by NorbertoS

Najważniejsze w tym wszystkim jest ciągłe powtarzanie. "Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą" wszystko działa podświadomie i jeżeli wmówimy sobie że tak jest to tak będzie.

Offline

 
  • Index
  •  » Grupa
  •  » Jak planować własne życie by NorbertoS

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gothic3-poradnik.pun.pl www.mpc-metin2.pun.pl www.hetman-wloszczowa.pun.pl www.parlandia.pun.pl www.managerfootball.pun.pl